Yaşayan Kütüphane e-günlüğü

(sanki "e" olmayanı varmış gibi...)

29 Ağu 2007

Bölüm 1: Kütüphane böyle başladı!!Yaşayan Kütüphane'nin kamyonu yola çıkarken hepimiz böyle mutluyduk işte! Şekil 1-A'da Erhan, Ayşe ve fenomen Didem'in yüzünde görmekte olduğunuz gülümseme, 4 gün peşimizi bırakmadı.Cuma sabahı... E tabi ilk sabah herkesler kendi uyku tulumunu kendi topluyo.. Çok mutluyuz, pek heyecanlıyız..
Neşe içinde okuyucuları beklemeye başladığımız anlar.. Gelecekler mi? Gelmeyecekler mi? Ne soracaklar? Peki ya kitaplar? Aaaaaa!!! Panik mi olsak??? Hayır hayır.. Çok güzel olacak..

Herkes Farklı - Herkes Eşit!! BarışaRock'ta, beyaz kutuphane cadırındaydı. Yaşayan Kütüphane, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Gençlik Çalışmaları Birimi tarafından Herkes Farklı - Herkes Eşit Kampanyası kapsamında da yapıldı. http://www.herkesfarkli-herkesesit.infoAkademisyen Kitabımız. İlk okunan kitaplardan biri olan Nurhan Yentürk. Çook çok teşekkürler kendilerine..


İşte okurlar geliyorlar!! Uzaktan uzaktan bakıp çekinenler, zamanla yakından yakından alıp okuyanlar oldular..


İşte Gülesin. (yani ben) Mutlu yorgun insan, bakıyor hayran hayran... Ehi!

Bir kitap okuyan bir daha geldi, bir tane daha okuyan yine geldi.. Katalog elden ele dolaştı. İyi ki PVCletmişiz.. (bu konuda küçük bir tartışma yaşadık da.. :) )


Saatler ilerledikçe, ve günler, kütüphanecilerin masası doldu doldu taştı. Tanıtım ekibi tanıtım yaptı; ön ekip yığılmayı önledi; kütüphaneciler katalogu tanıttı; kitap kurtları kitaplara ev sahipliği yaptı; gezici ekip okunan kitapları takip etti, ihtiyaçlarını karşıladı. Tüm gün koşuşturuldu...İşte Kütüphanecilerden örnekler.. Arkada Didem, kimbilir kime sesleniyor.. Nesli fotoğraf çekildiğinin tabii ki farkında, aynı şekilde gülüyor.


Küresel Eylem Grubu yürüyüşü, kütüphanenin önünden geçiyor. "Savaşa karşı ses çıkaaarrrrr!!!!" "Hooooo!!!!""Aaaaaa!!!!" "Nükleere karşı ses çıkaar!!!" "BooooggggHHHH!!!" Kütüphane ses çıkardı...
Kitap okuma anından görüntü.. Bakın ne güzel görünüyolar..
Başka bi kitap okuma anı.. Gezici ekip bööyle uzaktan uzağa bakıyodu işte, birşeye ihtiyaçları var mıdır diye..Yaşayan Kütüphane'nin içi.. Öğlene doğru sıcaktan herhalde, hepimize bi ağırlık çöküyodu.. Ne terledik.. Ne koktuk.. (Ay pardon! Bu buraya yazılmaz herhalde...)
DEVAM EDECEK....

2 yorum:

Didem dedi ki...

Yaşayan kütüphane için başından sonuna kusursuz ve mükemmeldi denilebilir ancak...
Ne kadar sıcak ve tozlu olursa olsun ortam, ne kadar anlatmaktan takatımız kalmasa projeyi, ne kadar yorulursak yorulalım; yine olsa, hemen olsa, bir sürü bir sürü olsa...

Ozgur Uzden dedi ki...

Haydi bir daha yapak :) kim tutar bizi